Urządzenia do czyszczenia zbiorników (Tank cleaning equipment)

Scanjet Systems AB

Rozwiązania technologiczne z zakresu mycia zbiorników przemysłowych sprzedawane są przez firmę Scanjet Systems AB wybranym odbiorcom na całym świecie. Wybranym, gdyż ta pochodząca ze Szwecji marka skupia się tylko na tych branżach, o działalności których posiada szeroką wiedzę. Celem zarządu Scanjet Systems nie jest bowiem ilość, lecz jakość.

Podobna filozofia przyświeca firmie TRENT, która proponuje przedsiębiorcom z różnych branż gospodarki skuteczne systemy umożliwiające mycie zbiorników. Stosowanie w tym obszarze najnowocześniejszych technologii pozwala naszym klientom na redukcje kosztów działalności, minimalizację negatywnego wpływu na środowisko i zwiększenie bezpieczeństwa pracowników podczas czyszczenia.

Dokładne mycie zbiorników przemysłowych nabiera szczególnego znaczenia w przypadku przemysłu spożywczego. W tym sektorze gospodarki czystość rozumiana jest na poziomie mikrobiologicznym. Produkty firmy Scanjet Systems, spełniające powyższe wymagania, są szeroko stosowane w branży mleczarskiej, gorzelniczej, browarniczej oraz w wytwórniach soków i przetworów owocowo-warzywnych.

Rozumiejąc odpowiedzialność, jaka spoczywa na urządzeniach umożliwiających mycie zbiorników, firma TRENT ma w swojej ofercie instalacje z serii Bio, które:

 • zapewniają najdokładniejszy poziom czyszczenia,
 • pracują wydajnie, przez co zmniejsza się zużycie wody, a tym samym koszty użytkowania,
 • nie wymagają wysokiej temperatury pracy,
 • zużywają minimalną ilość chemikaliów,
 • pracują szybciej, przez co zużywają mniej energii i minimalizują czas potrzebny na umycie zbiorników,
 • wydłużają termin przydatności do spożycia.

Podobne korzyści, wpływające głównie na zmniejszenie kosztów obsługi, można zauważyć odnośnie rozwiązań dla innych sektorów gospodarki, takich jak przemysł drzewno-papierniczy czy energetyczny. W tego typu przypadkach na pierwszy plan wysuwają się dodatkowo problemy związane z ochrona środowiska, większym rozmiarem zbiorników, dostępem do nich oraz drożnością instalacji. Ich rozwiązaniem są jednak dysze serii SC firmy Scanjet Systems, charakteryzujące się możliwością objęcia większej powierzchni oraz
mniejszą podatnością na uszkodzenia wynikające z obecności w czyszczonych zbiornikach różnego rodzaju odpadów.

Firma Scanjet Systems jest dostawcą urządzeń umożliwiających mycie zbiorników nie tylko w przemyśle lądowym, ale także i morskim. Działalność spółki na tym polu jest na tyle szeroko zakrojona, że powstał odrębny podmiot – Scanjet Marine AB (www.scanjet.se).
Udoskonala on technologie przeznaczone głównie dla:

 • tankowców,
 • masowców,
 • chemikaliowców,
 • zaopatrzeniowców,
 • barek,
 • jednostek FPSO.

Mycie zbiorników, zwłaszcza w przemyśle związanym z żywnością, to bardzo odpowiedzialne zadanie. Utrzymanie urządzeń czyszczących w należytym stanie, poprzez stosowanie oryginalnych części zamiennych i serwis, jakie znajdują się w ofercie posprzedażowej firmy TRENT, dają przetwórniom pewność w postaci sterylnie czystych warunków.

Urządzenia do czyszczenia zbiorników firmy Scanjet Systems AB znajdują zastosowanie w przemyśle okrętowym, konstrukcji morskich (offshore), energetycznym, spożywczym, drzewno-papierniczym i chemicznym.

Na wszelkie pytania związane z modelami oferowanych dysz czyszczących, ich zastosowania, jak i realizacją zamówienia, chętnie odpowie Małgorzata Jasińska, ekspert firmy TRENT w tej dziedzinie. Skontaktuj się z nią już teraz!

e-mail: mj@trent.com.pl

Strona producenta:

www.scanjetsystems.com

Lista produktów:

Dysze serii Bio (modele: 2, 5, 10, 25)

Głowice obrotowe serii SC (modele: 15TW, 45TW, 30A, 30T, 30TA, 40RE, 40RT, 60A, 90A, 90T2, HP3000)

System monitoringu APCS 2000

Systemy CIP