Śrubowe sprężarki powietrza (Compressors)

Tamrotor Marine Compressors AS

Mająca skandynawskie korzenie firma TMC to marka znana na całym świecie wszystkim, którzy mają styczność z przemysłem okrętowym. Norweska spółka skupiła swoją działalność właśnie na tej branży, dostarczając jej sprężarki powietrza, których główną zaletą szeroka możliwość dostosowania rozmiaru urządzenia do wielkości jednostki pływającej.

Szczególne miejsce wśród sprężarek od TMC, a oferowanych przez firmę TRENT, mają te urządzenia, które oparte są na technologii TMC Smart Air®. Dzięki niej rozwiązana zostaje kluczowa kwestia związana z zapotrzebowaniem na sprężone powietrze w warunkach morskich.

Dawniej armatorzy zabezpieczali się na wszelki wypadek, zlecając montowanie większych urządzeń, niż wynikałoby to z potrzeb jednostki. Technologia TMC Smart Air® pozwala na znaczną redukcję gabarytów sprężarki powietrza, zmniejszając jednocześnie koszty związane z eksploatacją urządzenia poprzez automatyczne dopasowanie zużycia powietrza i energii do aktualnego zapotrzebowania.

Sprężarki powietrza firmy TMC cechuje również większa kontrola i dokładniejsze monitorowanie pracy, co umożliwia system SmartPilot. Dzięki wykorzystaniu w nim funkcji alarmowej, korzystający z niego pracownicy mają również pełną wiedzę odnośnie zużywania się poszczególnych elementów sprężarki powietrza, szczelności urządzenia czy konieczności wymiany filtrów powietrza lub oleju.

Wspomniana wcześniej możliwość łatwego wyboru kompresora, dostosowanego wielkością i możliwościami do rozmiarów jednostki, wynika z niezwykle szerokiego wachlarza dostępnych modeli. Każdy przedział gabarytowy ma swoje zalety:

  • sprężarki kompaktowe – automatyczny system napinania pasa klinowego i design umożliwiający łatwy serwis,
  • sprężarki klasy medium – zwiększona odporność na wysoką temperaturę otoczenia, dostarczanie czystego (wolnego od cząstek oleju) powietrza i technologia TEMPESTTM ,
  • sprężarki duże – unikalny system oddzielania oleju, wszechstronne odzyskiwanie ciepła i dodatkowe amortyzatory tłumiące wibracje.

Firma TMC rozwija swoje technologie również pod kątem zaopatrzenia przemysłu konstrukcji morskich (offshore), a w szczególności dla:

  • statków wiertniczych,
  • platform Jakck-up Rigs,
  • statków półzanurzalnych,
  • jednostek FPSO.

Jako firma odpowiedzialna, oferujemy nie tylko dostęp do najnowocześniejszych technologii, ale także pomoc przy utrzymaniu zakupionych u nas urządzeń. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, koniecznie odwiedź zakładkę Serwis i części.

Sprężarki powietrza firmy Tamrotor Marine Compressors AS znajdują zastosowanie w przemyśle okrętowym i konstrukcji morskich (offshore).

Na wszelkie pytania związane z kwestiami technicznymi, doborem odpowiedniej sprężarki powietrza dla danej jednostki, jak i realizacją zamówienia, chętnie odpowie Paweł Goch, ekspert firmy TRENT w tej dziedzinie. Skontaktuj się z nim już teraz!

Tel.: +48 691 743 030
e-mail: pg@trent.com.pl

Strona producenta:

tmc.no

Lista produktów:

seria TMC (modele: 6, 9, 14, 18, 21, 26, 54, 65, 85, 105, 125, 150, 185, 235, 240, 290, 365)

seria EMH (modele: 21, 26, 35, 44)

seria L (modele: 250, 315)

seria TMC Smart Air ® (modele: 20, 40, 60, 80, 125, 150, 235, 240, 290, 365)